Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím

Často kladené dotazy

1. Je možné si zarezervovat jízdenku spol. Tourbus a kde?
Jízdenky na mezinárodní linky Tourbus je možné si zarezervovat na www.tourbus.cz - Rezervace on-line (po registraci) nebo na rezervačních linkách 543 163 493, 543 211 484, 543 212 651.

2. Jak se zaregistruji?
Na stránkách společnosti Tourbus, a.s. klikněte v nabídce na: DOPRAVA / JÍZDENKY ONLINE / NOVÁ REGISTRACE nebo klidněte na následující odkaz a vyplňte požadované údaje. Důležitá jsou pole email a telefon, abychom Vás mohli kontaktovat v případě náhlé změny podmínek přepravy. Pole číslo pasu nemusíte vyplňovat, tento údaj není rozhodující pro uložení nové registrace

3. Jak mám zaplatit jízdenku zarezervovanou on-line?
Jízdenku je možné zaplatit jedním z následujících způsobů:

1) platba u předprodejce - ze seznamu předprodejců společnosti Tourbus, a.s. si vyberte nejbližšího. Po vygenerování rezervace si jednoduše opište číslo objednávky začínající písmeny DZ a s tímto číslem se dostavte k vybranému předprodejci. Ten Vám po zaplacení Vaší objednávky vydá jízdní doklad

2) platba převodem na účet - po vytvoření rezervace Vám systém automaticky zobrazí údaje k platbě (číslo účtu, varibilní symbol, apod.). K těmto údajům se kdykoli můžete vrátit pod odkazem "Seznam jízdenek" po řádném přihlášení. Každá jízdenka zde má ke konci řádku odkaz "objednávka", kde jsou informace pro platbu uchovány.

POZOR: platbu na účet proveďte nejpozději do 2 pracovních dnů ode dne zadání rezervace. Nezaplacená rezervace je po uplynutí 7 dnů automaticky stornována.  

POZOR: Pokud jste rezervaci provedli 7 a méně dní před odjezdem, neposílejte již platbu za jízdenku na účet společnosti Tourbus, a.s., jelikož se vystavujete riziku, že nedojde  ke správnému spárování platby s Vaší jízdenoku a řidič nebude mít informaci o tom, že jízdenka byla zaplacena. Pokud byste přesto postupovali nesprávně a platbu odeslali na poslední chvíli, budete mít sice rezervováno sedadlo pro Vaši jízdu, ale řidič bohužel nebude disponovat informací o zaplacení jízdného. Bude tedy po Vás při nástupu požadovat uhrazení jízdného znovu. V případě, že bude jízdné zaplaceno 2x (po ověření této informace) Vám jednu platbu navrátíme v plné výši.

POZOR:  Pokud provádíte platbu méně než 7 dní před odjezdem, využijte systému GoPay

3) platba přímo ve voze - pokud provádíte rezervaci 7 a méně dní před odjezdem autobusu, je možné částku za jízdné platit až přímo ve voze řidiči.

POZOR: Pokud nebude Vaše rezervace místa využita opakovaně, společnost Tourbus, a.s. si vyhrazuje právo na zrušení vaší registrace

4) platební kartou přes systém GoPay - společnost Tourbus, a.s. nově také umožňuje platbu jízdného prostřednictvím portálu GoPay, tedy s využitím platební karty. Výhodou této metody je, že nemusíte hlídat termín platby a odjezdu. Jízdní doklad je ihned po zaplacení spárován s Vaší platbou. Je tedy možné jízdenku rezervovat a zaplatit i v den odjezdu autobusu.

4. Jak dlouho vydrží rezervace?
Rezervace je po uplynutí stanovené lhůty (7 dní) automaticky stornována. Viz bod 3.

5. Je možné změnit jméno na jízdence ?

Jízdní doklad je nepřenosný, změna jména není možná.

6. Je možné změnit datum jízdy?

Ano. Změna data jízdy je možná po zaplacení poplatku 150,- Kč. Pokud máte jízdní doklad zakoupený v tarifu PROMO30FIX, pak je nejprve nutné doplatit jízdné do plného tarifu a následně zaplatit poplatek 150,- Kč za změnu termínu cesty.

7. Je možné platit jízdenku v cizí měně?
U řidiče můžete platit jízdenku jak v Kč, tak v cizí měně. U předprodejců na území ČR pouze v Kč.

8. Jak je možné potvrdit si OPEN jízdenku?

Telefonicky na rezervačním oddělení. Uvádějte, prosím číslo Vaší jízdenky. 543163491

9. Co potřebuji při nákupu jízdenky se studentskou slevou?

U mezinárodních linek jsou slevy mládežnické pro osoby mladší 26 let. Postačí tedy průkaz totožnosti. U vnitrostátních linech je možné využít pouze zákonnou slevu - Žákovské jízdné. Pro žákovské jízdné je nutné předložit Žákovský průkaz se všemi jeho potřebnými náležitostmi. Tento platí pouze pro účely dojíždění za školní docházkou. Studentské slevy (ISIC, apod.) zatím společnost Tourbus, a.s. na vnitrostátních linkách neposkytuje.

10. Co je to Promo tarif?

Časová sleva při zakoupení jízdenky s předstihem. Informace o tarifu PROMO.

11. Lze jízdenku s Promo tarifem stornovat či měnit?

Změna termínu je možná pouze po doplacení do plné částky jízdného společně se zaplacením poplatku 150,- Kč za změnu termínu. Storno není možné, nevyužitá jízdenka propadá, bez možnosti náhrady.

12. Pokud si koupím jízdenku s PROMO tarifem, mám nárok ještě na jinou slevu?

Ne, slevy se nesčítají.

13. Je možné vystoupit jinde než v zastávce vypsané na jízdním řadu?

Ne, výstup a nástup je možný pouze ve stanovených zastávkách.

14. Kolik zavazadel si s sebou můžu vzít do autobusu a platí se nějaký poplatek?

Do autobusu si můžete vzít vždy příruční zavazadlo zdarma. Co se týká zavazadel uložených v zavazadlovém prostoru a případného poplatku, podrobné informace o zavazadlech naleznete ve smluvních přepravních podmínkách společnosti Tourbus, a.s., ceny přepravného jsou pak uvedeny na konkrétních jízdních řádech.

15. Je možné, že na můj spoj bude vypraven mikrobus?

Společnost Tourbus, a.s. využívá přepravu mikrobusem pouze v případě kdy je zahajovací nebo poslední jízda na lince do Chorvatska obasena velmi malým počtem cestujících. V jiných případech se mikrobus nevyužívá.

16. Stále si nevíte rady?

Zavolejte nám ! 543163491

 

 

Jezdíme do Mnichova !

 

München-Fröttmaning P+R Parkplatz
München-Flughafen FJS (letiště)
Jednosměrné jízdné 700,- Kč
Obousměrné 1300,- Kč

 

Dovolená s Tourbusem ... k moři nebo na hory.

HLEDÁTE LEVNÉ UBYTOVÁNÍ V CHORVATSKU??

Spolupracujeme s následujícími servery:

www.ubytovanivchorvatsku.cz www.chorvatsko-ubytovani.cz

 

kde je pro Vás připravena nabídka levného ubytování ve všech chorvatských regionech.

Vyberte si dle autentických fotografíí ubytování dle vlastního výběru a potom se spojte přímo s provozovatelem v Chorvatsku (většinou česky hovořící). Neplaťte zbytečně na porvizích více než musíte.

 

 

 

 
 

Novinky na linkách


PRAHA - KOŠICE
společnost Tourbus, a.s. od 1.6. zabezpečuje spojení na této lince 2x denně